Kończąc wpisy dotyczące Słonecznego Brzegu napiszemy jeszcze kilka słów o hotelu, w którym się zatrzymaliśmy. Aqua Nevis Club bo tak brzmi jego nazwa to olbrzymi kompleks połączony z aquaparkiem.
W dalszej części tego tekstu opiszemy wam nasze wrażenia oraz przedstawimy małą galerię zdjęć.
 

Aqua Nevis to hotel który proponowany jest gościom kilku biur podróży zarówno w Polsce jak i innych krajach Europy takich jak Niemcy, Holandia, Anglia czy Irlandia. Głównymi biurami podróży, które mają podpisaną umowę z hotelem są Tui oraz Jet2holidays. Z Polski możecie wykupić wycieczkę korzystając z Wakacje.pl organizowaną przez biura Coral lub Top Touristik. Ceny pobytu w tym hotelu są różne średnio od 2 tyś zł za osobę do nawet ponad 3 tyś zł i ostatecznie od was zależy, ile jesteście gotowi zapłacić za jedno czy dwu tygodniowy urlop w Słonecznym Brzegu.

Zdecydowaną i największą zaletą hotelu jest nielimitowany dostęp do aquaparku, 
który posiada bardzo dużo różnych atrakcji wodnych od leniwej rzeki po wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie wodne.
Jeśli macie dzieci to już z samego faktu ich posiadania możecie pomyśleć nad pobytem w Aqua Nevis
Same bilety do aquaparku nie będąc gościem hotelowym kosztują nie małe pieniądze a tak wszystko będzie wliczone w cenę. Dodatkowo mogę zapewnić, że będziecie mieli milusińskich z głowy bez obaw o ich zdrowie. Do tematu aquaparku jeszcze wrócimy w dalszej części tekstu.

Położenie:
Aqua Nevis Club Hotel położony jest przy drodze nr 9 w Słonecznym Brzegu. Około pół godziny jazdy od lotniska w Burgas. Od plaży po linii prostej oddalony jest o 1km jednak trzeba nadłożyć ekstra 600 metrów w celu ominięcia budynków mieszkalnych. Przyjemnym spacerkiem zajmie wam to do 20 minut. Do godziny 18:00 przez cały tydzień do centrum Słonecznego Brzegu dojedziecie darmowym busikiem który odjeżdża spod samej bramy hotelowej. Mimo że hotel jest oddalony od plaży kawałek drogi to ma to swój plus mianowicie szanując mieszkańców pobliskich budynków mieszkalnych po 22:00 nie ma mowy o żadnej głośnej muzyce. Osoby szukające nocnych rozrywek muszą szukać jej wzdłuż plaży. 

Pokoje:
Pokoje w hotelu Aqua Nevis są dość przestronne. Zdecydowana większość pokoi podzielona jest na dwie części oddzielone suwanymi drewnianymi drzwiami. W części głównej znajduje się dwuosobowe łóżko z materacem średniej twardości. Druga cześć z dostępem do balkonu to w zasadzie taki przedsionek, w którym wstawione są dwa jedno-osobowe łóżka głównie dla dzieci. Osoby powyżej 150 cm raczej się tam nie wyśpią. Klimatyzacja w pokoju jest średniej jakości trudno powiedzieć, żeby obniżała temperaturę, jej zadanie ogranicza się do lekkiego dmuchania średnio chłodnym powietrzem – nie byliśmy zadowoleni z jej działania. Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie to mamy do dyspozycji 21’ telewizor z dostępem do głównie rosyjskojęzycznych kanałów.  W pokoju dostępna jest mała lodóweczka a także czajnik.

Łazienka dość przestronna z dużym lustrem umywalką i kabiną prysznicową. Niestety mieliśmy zastrzeżenie co do ciśnienia wody. Bywało, że woda leciała drobnym ciurkiem, czasem zdarzało się, że na kilka sekund obniżała się temperatura wody. Najprawdopodobniej wynika to ze starego systemu grzewczego lub oszczędności w jej grzaniu.

 

Infrastruktura:
Cały obiekt jest dość rozbudowany. Oprócz dostępu do aquaparku hotel posiada również drugi basen, strefę spa, salon piękności, siłownię, mini golf, boisko do gry i sklep.

Action Aquapark – Przy zameldowaniu do hotelu otrzymacie specjalne opaski uprawniające do darmowego i nielimitowanego wejścia na teren aquaparku. Aquapark jest dostępny także dla pozostałych turystów, ale ceny nie przyciągają tłumów. O aquaparku nie możemy napisać złych rzeczy. Jest ponad 14 różnych zjeżdżalni, baseny dla różnych grup wiekowych w tym basen z falami. Brodziki dla dzieci i wiele innych. Niemal każda atrakcja obstawiona jest ratownikiem który czujnym okiem obserwuje gości. Jeśli jednak zdarzy się jakieś obtarcie, lub wypadek to przy wejściu jest gabinet lekarski w którym na szybko opatrywane są rany.  Podczas wodnych wariacji można skorzystać z barów i restauracji (trzeba jednak pamiętać, że napoje i posiłki wewnątrz aquaparku są płatne i all-inclusive nie przysługuje – trzeba się cofnąć do baru lub restauracji hotelowej). Na plus napoje można wnosić bez ograniczonej ilości. Jedynym minusem jaki dostrzegliśmy było to, że basen z falami był uruchamiany tylko na 10 minut co godzinę. 

Basen hotelowy oraz bar – Z drugiej strony hotelu znajduje się tzw. basen hotelowy który podzielony jest na trzy strefy. Strefa dla dzieci w tym brodzik z wodą do kostek, strefa relaksu z ławeczkami i dyszami wodnymi, oraz strefa basenowa z głębokością do 1,60m. wokół basenu rozstawione są leżaki a nieopodal bar, w którym możemy dostać drinka lub coś do jedzenia. Również i tutaj cały dzień dostępny jest ratownik. Zdecydowanie na plus możemy ocenić bar, w którym możemy skomponować sobie własnego drinka lub wybrać z menu. Jeśli jesteśmy głodni do dyspozycji mamy pizzę, hamburgery lub hot-dogi. Dużym minusem okazały się leżaki na szczęście jest ich pod dostatkiem i nie trzeba rezerwować, ale niestety nikt ich nie dogląda ani nie czyści. Zdecydowana większość z nich ubrudzona była ptasimi kupami. Kolejny minus to stan leżaków, jeśli już jakiś znaleźliśmy to często była ułamana jakaś jego część. Trzeci duży minus niekoniecznie z winy hotelu to pływające plastikowe kubeczki w basenie. Mimo że obsługa chodziła i zbierała śmieci to głównie za sprawą brytyjskich turystów bywało, że śmieci było wokół nadmiar. Nie chcemy dyskredytować Brytyjczyków, ale ta część, która spędzała urlop z nami to straszne brudasy.

Strefa Spa – Jeśli będziecie gośćmi Aqua Nevis z pewnością będziecie przechodzić przez punkt Spa, gdyż właśnie z tego miejsca odbiera się ręczniki basenowe. W tej strefie możecie zarezerwować sobie masaż (odpłatnie) lista masaży jest całkiem spora. Niestety nie napiszemy, czy warto – nie korzystaliśmy.

Salon piękności – to pozycja skierowana głównie dla kobiet – również odpłatnie płeć piękna może skorzystać z wielu usług.

Siłownia – Do dyspozycji gości są rowerki, bieżnie i inny podstawowy sprzęt. Niestety dużo gości narzeka, że sprzęt jest już dość mocno zużyty.

Minigolf i boisko do gry – Nieopodal hotelowego basenu znajduję się minigolf a także boisko do gry w piłkę nożną. Ta część skierowana jest głównie dla młodszych gości hotelu.

Sklep
– Pomiędzy basenem a barem znajduję się sklep, w którym można zakupić olejki do opalania, piłki, koła do pływania oraz inne artykuły. Jeśli potrzebujecie olejek lub koło dla dziecka najpierw sprawdźcie kącik obok recepcji hotelowej. Jest tam specjalne miejsce, w którym osoby kończące pobyt zostawiają rzeczy które są im zbędne. Często są tam olejki, szampony a także zabawki i koła do pływania. 

 

Rozrywka, występy, animacje.

W hotelu zatrudniona jest młoda grupka animatorów która w głównej mierze poświęca czas najmłodszym. Robią to całkiem dobrze, lecz niestety brakuje różnorodności. Codziennie jest praktycznie to samo przez co po kilku dniach robi się nudno. 
Jeśli chodzi o rozrywkę dla dorosłych nie ma za bardzo co robić. Czasem organizowany jest konkurs rzutek lub waterpolo.

Występy wieczorne tu niestety kolejne małe rozczarowanie o ile dla dzieci są organizowane tańce i dyskoteki o tyle dla dorosłych chwilami wiało nudą. Najlepiej wspominamy urlopy w Hiszpanii lub Grecji, gdzie praktycznie każdego wieczora była jakaś fajna rozrywka a i płaciliśmy mniejsze pieniądze. W hotelu Aqua Nevis załapaliśmy się jedynie na występ Elvisa Presleya i w ostatni dzień Michael Jacksona. W pozostałe dni było organizowane bingo lub quiz.  

Śniadania, obiady, kolacje.

Kuchnia w Aqua Nevis stoi na przyzwoitym poziomie. Sala jest obszerna jest dużo miejsca a stolików nigdy nie brakuje czy to w środku czy na zewnątrz. Stanowiska z potrawami są dostosowane zarówno dla dorosłych jak i młodych gości hotelu. Wąskim gardłem hotelu jest stanowisko do nalewania kawy, herbaty i soków – na całą salę są tylko dwa stanowiska co w godzinach szczytu przyczyniało się do powstawania kolejek.
Śniadania były przyzwoite i niczego nie brakowało. Jogurty, naleśniki, omlety, sałatki oraz wszystkie składniki do skomponowania brytyjskiego posiłku były na bieżąco uzupełniane.
Obiady i kolacje – tu naszym zdaniem było przyzwoicie chodź czasem brakowało różnorodności. Potrawy często się powtarzały, część z nich była bardzo słabo doprawiona. Podczas tygodniowego pobytu tylko raz była serwowana kuchnia bułgarska. W pozostałe dni wyraźnie było widać, że hotel robi ukłon w stronę brytyjskich gości, którzy nie są skłonni do poszukiwania nowych smaków.
Desery – Każdego wieczoru wystawione były minimum cztery rodzaje ciast dodatkowo zawsze pełen kosz owoców.

Podsumowując:

Pobyt w hotelu uważamy za udany chodź uważamy, że jest on bardziej przeznaczony dla osób z dziećmi. Skoro dzieci to znaczy, że jest głośno i nie piszemy tego w złym znaczeniu, bo przecież oto chodzi, aby dziecko spędziło beztrosko czas, jednakże osoby poszukujące spokoju nie znajdą tu ukojenia. Położenie hotelu i darmowy transport do centrum też na duży plus. Uważamy, że jeśli znajdziecie korzystną ofertę cenową nie warto się zastanawiać i jak najszybciej zarezerwować pobyt. W okolicach centrum Słonecznego Brzegu nie znaleźliśmy podobnego hotelu i oferty który mógłby dorównać ich standardom.

Dla kogo tak !
– Zdecydowanie dla rodzin z dziećmi
– Zdecydowanie dla żądnych zabaw w wodzie

Plusy 
+ Nielimitowany dostęp do Aquaparku
+ Znakomity Snack bar przy basenie
+ Wybór drinków
+ Codzienna wymiana ręczników
+ Infrastruktura

 

Dla kogo nie !
– Nie dla osób szukających spokoju
– Nie dla plażowiczów (odległość) 

Minusy
– Hałas
– Mała różnorodność animacji i występów
– Mała różnorodność potraw
– Połamane i brudne leżaki
– Plastikowe kubeczki w basenie

 

Napisz komentarz