W tym wpisie opiszemy wam nasze doświadczenia przy wynajmowaniu samochodu w Maladze.
Czy warto wypożyczyć samochód? – Naszym zdaniem jak najbardziej. Malaga to doskonała baza, aby poznać Andaluzję lub pojechać do miejscowości La Linea de la Concepción, która graniczy z Gibraltarem. Blisko Malagi znajduje się także Ronda, Caminito del Rey czy zamek Colomares.

Gdzie wynająć samochód ?
Podczas naszych przygotowań na samodzielny pobyt w Andaluzji trafiliśmy na strony 3 najbardziej zaufanych firm, które opiszemy poniżej.

1. Marbesol Rent a car
https://www.marbesol.com/pl/

Marbesol jest to najtańsza firma, na jaką trafiliśmy.  Kwota za tygodniowe wypożyczenie samochodu była dużo niższa niż u popularnych operatorów takich jak Hertz, Sixt, czy Almo. Ich strona jak i sam proces rezerwacji samochodu jest bardzo czytelna a warunki wynajmu jasno opisane. Rezerwując samochód trzeba mieć kartę kredytową w celu zablokowania środków na paliwo, które będą odblokowane po zwrocie pojazdu. Za rezerwacje można zapłacić z wyprzedzeniem jak i na miejscu podczas odbioru kluczyków.  Marbesol był pierwszą opcją, na jaką mieliśmy rezerwację niestety z naszej winy musieliśmy zmienić plany i skorzystać z firmy nr.2

2. RecordGo Rent a car
https://www.recordrentacar.com/en/
Druga firma, która zwróciła naszą uwagę to RecordGo z czerwonym szyldem.  Operator ma bardzo czytelną stronę internetową i niedrogie ceny. Proces rezerwacji samochodu jest bardzo prosty a warunki jasno opisane.  Firma ma bardzo dużo placówek. W Maladze znajdują się na lotnisku oraz naprzeciw głównej stacji kolejowej Maria-Zambrano. Jest to również firma, z której skorzystaliśmy po tym jak przespaliśmy termin odbioru samochodu w Marbesol.  Nie tracąc czasu na dojazdy i formalności skorzystaliśmy z ich siedziby przy stacji kolejowej gdzie po 15 minutach odebraliśmy kluczyki do Jeepa Renegade. 
Proces rezerwacji bardzo szybki cena ku naszemu zaskoczeniu niemal identyczna jak w Marbesol, mimo że nie mieliśmy wstępnych rezerwacji.

3. Malaga U Drive
https://malagaudrive.com/pl/
Malaga U Drive to Polska wypożyczalnia samochodów w Maladze i nie tylko. Jeśli nie czujecie się zbyt pewnie posługując się obcym językiem jest to alternatywa dla Was. Firma również nie wymaga posiadania karty kredytowej, co jest krokiem naprzeciw dla tych, którzy jej nie posiadają.  Dodatkowym atutem firmy jest brak limitu kilometrów a także możliwość podstawienia samochodu pod wasz hotel.  Dużo plusów i jeden wielki minus mianowicie cena za wynajem samochodu jest dużo wyższa niż w innych firmach.

Inne wymieniane firmy to
https://www.goldcar.es/pl/
https://www.centauro.net/en/

Kilka wskazówek przed wynajęciem samochodu:

– Rezerwując samochód wpiszcie najbardziej prawdopodobną godzinę odbioru. Wypożyczalnie nie lubią czekać za długo na swoich klientów część z nich potrafi doliczyć sobie dodatkową opłatę za nieterminowość. Ta sama zasada tyczy się zwrotu pojazdu.

– Polecamy dokupić rozszerzone ubezpieczenie bezpośrednio w firmie, która wypożycza wam samochód wówczas pracownicy nie będą się przyglądać i szukać rys na siłę. Ubezpieczenia wykupywane w innych firmach ich nie interesują a każdy zwrot zablokowanej gotówki może ciągnąć się tygodniami.

– Przy zwrocie samochodu zatankuj pojazd nie dalej niż 10km od punktu zwrotu, zrób zdjęcie paragonu na wszelki wypadek!

– Jeśli nie musisz zrezygnuj z opcji „one way” zwrot samochodu w innym miejscu w Hiszpanii to dodatkowy koszt czasem nawet €70.

Jeśli uważnie przeczytasz i będziesz przestrzegać warunki wynajmu nie masz się czego obawiać – zapłacisz to, co w umowie a każda zablokowana kwota zostanie zwrócona bez problemu.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie napisz wiadomość lub komentarz.

Napisz komentarz