Starbucks Reserve Roastery – Jeśli lubisz pić kawę, jesteś jej miłośnikiem bądź interesujesz się procesami i kunsztem jej tworzenia z pewnością słyszałeś co nie co o kawiarniach marki Starbucks.
Tak tak – zielone okrągłe logo i syrena z koroną na głowie – te kawiarnie spotkasz niemal wszędzie
Możliwe, że nie jesteś ich miłośnikiem i wolisz np. Costę tak jak my, ale pozwól, że zabierzemy Cię do miejsca, które od zwykłej kawiarni Starbucks’a oddalone jest o milion lat świetlnych

Mimo że jest to ta sama firma to raczej grzechem byłoby porównywać ją do kawiarni w centrum handlowym podczas sobotnich zakupów.
Starbucks Reserve Roastery to unikatowe i jak do tej pory jedyne miejsce na mapie Europy, które od samego progu przepełnione jest cudownym zapachem świeżo palonej kawy.

Czym więc jest to miejsce? – Można napisać, że jest to zbiór najlepszych doświadczeń z całego świata dotyczących kawy, unikatowa kawiarnia serwująca swoje najlepsze dotychczasowe odkrycia. Miejsce, które przypomina muzeum, ale gdzie eksponaty używane są do dziś.

Pisząc jedyne miejsce w Europie mamy na myśli Mediolan, bo tylko we Włoszech znajduje się właśnie ta kawiarnia, która jest jednocześnie palarnią, piekarnią i barem. Poza Włochami Starbucks Reserve Roastery króluje w takich miejscach jak: New York, Chicago, Seatle, Szanghaj i Tokio.  Unikatowość tego miejsca czyni go dodatkowo wyjątkowym.

Nam udało się odwiedzić to miejsce w październiku podczas krótkiego wypadu do Mediolanu, i przyznam szczerze, że absolutnie w żadnym przewodniku, poradniku, bądź blogu nie napotkaliśmy wzmianki, że warto tą palarnie odwiedzić, mimo że miejsce jest aktywne od 2018 r.

Starbucks Reserve Roastery znajduję się na ul. Piazza Cordusio 3 i utworzone zostało w budynku poczty głównej, jako hołd dla miasta w zamian za espresso które jest obecne w życiu każdego mediolańczyka. Nie ma żadnych większych problemów, aby tam trafić, gdyż budynek znajduję się bezpośrednio przy stacji czerwonego metra o nazwie „Cordusio”
W kawiarni jest zawsze pełno ludzi i mimo że w środku jednocześnie może znajdować się maksymalnie 250 osób to nadal zostaje dość przestrzeni, aby znaleźć wolny stolik i w spokoju delektować się pyszną kawą, rogalikiem lub czymś słodkim.

Kawiarnia dysponuje dwoma głównymi barami w którym możemy złożyć zamówienie na kawę, czekoladę i inne produkty. Z północnej strony znajduje się stanowisko, w którym możemy zakupić świeżo paloną kawę do własnego ekspresu a także otrzymać wszelkie wskazówki dotyczące jej przegotowania. Pośrodku znajduje się serce palarni wielka beczka wraz z mechanizmami które na bieżąco dopieszcza ziarna, aby te potem mogły zrewanżować się na naszych podniebieniach.  
Mniej więcej również pośrodku co jakiś czas ustawione są regały z pamiątkami. Jeśli ktoś ma ochotę zostać dłużej warto odwiedzić Bar Arriviamo który znajduje się na tarasie wewnątrz budynku i delektować się jednym z kilku koktajli przygotowanych na bazie espresso. To również dobre miejsce, aby przyjrzeć się jak w pocie czoła pracują tamtejsi bariści

Podsumowując: Jeśli planujesz odwiedziny w Mediolanie koniecznie przypnij pinezkę na mapie swoich podróży. 
Jest to atrakcja która powinna trafić do twojego „must see” bowiem tak jak pisałem jest to zupełnie unikatowe miejsce. Jeśli natomiast planujesz nocleg w hotelu może warto zrezygnować z hotelowego śniadania na rzecz świeżego rogalika z poranną kawusią? – przemyśl to!  my tak zrobiliśmy i absolutnie nie żałujemy.

Starbucks Reserve Roastery:

Piazza Cordusio 3 Milan MI21023 
Czynne: Codziennie od 07:30 do 22:00

 

Napisz komentarz